Wydarzenia

Spotkanie z prozaikiem Maciejem Miłkowskim w ramach cyklu Freetch Art Meetings – Wokół Sceny

15.06.2023

Gościem wydarzenia był Maciej Miłkowski, prozaik, tłumacz, krytyk literacki. Niezwykle frapująca rozmowę prowadził Juliusz Chrząstowski, prodziekan Wydziału Aktorskiego.

Fragmenty zbioru opowiadań "Trzeci dzień świąt" zostały zaprezentowane w czasie spotkania przez studentów Wydziału Aktorskiego:
Jana Wacławowicza,  Maksymiliana Wichra, Artura Wójcika oraz Kacpra Olszewskiego. Teksty w formie mini monodramów studenci przygotowali pod opieką artystyczną Juliusza Chrząstowskiego.

Poniżej krótkie bio naszego Gościa:

Maciej Miłkowski ukończył psychologię na Uniwersytecie Łódzkim. Opublikował trzy zbiory opowiadań: „Wist” (2014), „Drugie spotkanie” (2017) i „Trzeci dzień świąt” (2021) oraz powieść „System Sulta” (2019). Na łamach „Czasu Literatury” pisuje eseje poświęcone krótkim formom literackim. Pisuje felietony dla krakowskiej „Gazety Wyborczej”. Jest autorem kilkudziesięciu przekładów książkowych z języka angielskiego. Pracuje jako psycholog. Jego opowiadania tłumaczono na angielski, litewski, niemiecki, niderlandzki, ukraiński, rosyjski i węgierski. Mieszka w Krakowie.

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na: https://fam.ka.edu.pl/