Festiwal Nauki i Sztuki 2024

08.05.2024

Od 16 do 18 maja po ponad trzyletniej przerwie wraca Festiwal Nauki i Sztuki w Krakowie. Tegoroczna edycja niesie  z sobą wiele zmian. Już  nie trzy dni na Rynku Główny, a tylko jeden ostatni czyli sobota 18 maja. To będzie festiwalowy finał na dużej scenie. Wystąpią chóry i zespoły muzyczne uczelni krakowskich. Nasza uczelnia przygotowała wielką szachowa symultanę. Od roku 2018, kiedy Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego była organizatorem głównym Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie, rozgrywki szachowe, w których biorą udział przedstawiciele krakowskich uczelni są naszym znakiem firmowym.  Skoro powrócił Festiwal, wracają również szachy. Tym razem na Rynku Głównym rozegrana zostanie szachowa symultana  z arcymistrzem szachowym. Którym? Szczegóły wkrótce.

Na dwa pierwsze festiwalowe dni (16 i 17 maja) planowane są wydarzenia na uczelnianych kampusach. Prezentacje, warsztaty, pokazy – krakowskie uczelnie otwierają swoje podwoje dla szerokiej publiczności.

Z programem atrakcji festiwalowych, które odbywają się na kampusie Krakowskiej Akademii możecie zapoznać się tutaj: https://festiwalnauki2024.ka.edu.pl/

Zapraszamy do udziału!