Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Rola biegłego w wymiarze sprawiedliwości”

25.06.2024 KONFERENCJA

20-21 czerwca 2024 odbyła się konferencja naukowa „Rola biegłego w wymiarze sprawiedliwości”. Konferencja była inicjatywą Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz Polskiej Akademii Umiejętności. Przynajmniej dwie inspiracje legły u podstaw organizacji Konferencji: z jednej strony docierające coraz częściej ze strony przedstawicieli praktyki uwagi krytyczne dotyczące kompetencji osób wpisanych na sądowe listy biegłych, jakości sporządzanych przez nich opinii, jak również nadmiernego wpływu tychże opinii na rozstrzygnięcia zapadłe w toczących się sprawach; z drugiej strony - doniesienia prasowe informujące o przygotowywaniu przez Ministerstwo Sprawiedliwości projektu ustawy regulującej kompleksowo problematykę roli i pozycji biegłych w polskim systemie prawnym.

Wydarzenie objął patronatem honorowym Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Adam Bodnar.

Przedstawione w czasie obrad referaty dotyczyły miedzy innymi roli biegłego w postępowaniu karnym, cywilnym, w sprawach rodzinnych i nieletnich, znaczenia standardów etycznych w pracy biegłego, czy wpływu nowych technologii na prace biegłych sądowych.

Więcej informacji o konferencji znajdziecie Państwo na: https://konf-biegli.ka.edu.pl/

logo_1_1.jpg         logopau.jpg

PATRONAT HONOROWY:

01_znak_podstawowy_kolor_biale_tlo_2__kopia.jpg

PARTNER:

logo_krakow_h_rgb.jpg

PATRONAT:

ap_znak_podstawowy_pantone_3435.jpg           aida_polska_logo-1.png

logo_oirp.jpg

PATRONAT MEDIALNY:

logo_prawo.jpgstrefa_brd_2560.png

Konferencja odbędzie się w ramach inicjatywy Krakowskie Konferencje Naukowe

banner_na_www.jpg

Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej oraz profilu na portalu Facebook naszego Partnera - Miasta Kraków.

Biznes i Nauka w Krakowie:

Miasto Kraków

logo_krakow_h_rgb.jpg

Kraków - ze względu na siłę demograficzną, ekonomiczną, społeczną i naukowo - kulturową - jest drugim miastem Polski. Posiada unikalne walory, na których opiera rozwój gospodarczy oraz wzrost jakości życia. Dysponuje wysokiej jakości kapitałem ludzkim, jest miastem świadomego wyboru miejsca zamieszkania, pracy, nauki, spędzania wolnego czasu dla ludzi wykształconych
i kreatywnych. Priorytetem jest zrównoważony rozwój i możliwość sprostania konkretnym wyzwaniom przy umiejętnym wykorzystaniu własnych zasobów.

Ośrodek akademicki, z działającym od 650 lat Uniwersytetem na czele, jest trwale zespolony
z miastem i w unikalny sposób buduje niepowtarzalny zasób wiedzy. Jest kluczem do konkurencyjności i innowacyjności nie tylko Krakowa, ale także całego regionu. Rozwijająca się intensywnie gospodarka oparta na wiedzy to zupełnie nowy proces w życiu gospodarczym Miasta, który włącza go w obieg nowoczesnej ekonomii świata.

Nadrzędnym celem jest, by Kraków był nie tylko miastem nowoczesnym, ale i dumnym z historycznego dziedzictwa. By był otwartą, bogatą, przyjazną i bezpieczną metropolią, tętniącą kulturą. Inteligentne zarządzanie i wzmacnianie sfery nowoczesnych usług oraz sektora badawczo-rozwojowego jest fundamentem rozwoju Krakowa – miasta, w którym stawia się na  innowacyjność i efektywną współpracę nauki i biznesu.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej i zapoznania się możliwościami, jakie oferuje magiczny Kraków – zakorzeniony w tradycji, uwrażliwiony na codzienność i otwarty na rozwój: www.dlabiznesu.krakow.pl

miasto_klasyczne-arch-grodzka_wawel_1.jpg
fot. Piotr Krochmal